Oferty Pracy Opole (wyróżnione)

w firmie: , Wybierz
w firmie: , Wybierz
w firmie: , Wybierz

Oferty Pracy Opole (najnowsze)

w firmie: , Wybierz
w firmie: , Wybierz
w firmie: , Wybierz
w firmie: , Wybierz
w firmie: , Wybierz
w firmie: , Wybierz
w firmie: , Wybierz
w firmie: , Wybierz
w firmie: , Wybierz
w firmie: , Wybierz

PracaOpole.pl

Witaj w serwisie PracaOpole.pl - największy lokalny (opolski) serwis z ofertami pracy w polskim Internecie! W tym miejscu w ciągu 60 sekund zamieścisz bezpłatnie informacje o wolnych wakatach w Twojej firmie! Bez rejestracji i zbędnych formalności przeprowadź rekrutacje! Koniec ze staniem w długich kolejkach w pośredniaku! U nas znajdziesz pracę w Opolu przy pomocy kilku kliknięć myszką :-) Serwis PracaOpole.pl powstał z myślą zarówno o osobach poszukujących pracy w Opolu i okolicach, jak i Pracodawcach poszukujących kadry pracowniczej. Jeśli z różnych powodów nie odpowiada Ci obecne miejsce pracy lub bez skutku szukasz pracy w Opolu, trafiłeś w dobre miejsce. Tutaj możesz znaleźć aktualizowane na bieżąco oferty pracy w naszym mieście i nie tylko. Pracodawco, masz do zaproponowania oferty pracy w Opolu, szukasz odpowiednich pracowników, to nasz portal będzie Ci służył pomocą, umożliwi Ci znalezienie ich w prosty sposób. Korzystanie z serwisu Praca Opole jest zupełnie bezpłatne. W prosty, intuicyjny sposób można zarejestrować swoje ogłoszenie jako osoby poszukującej pracy lub ogłosić swoje zapotrzebowanie na kadrę pracowniczą. Stale promujemy nasz serwis, aby trafić do jak największej liczby zarówno osób poszukujących pracy jak i posiadających wakaty Pracodawców. Nie czekaj, nie siedź bezczynnie i nie narzekaj - wpisz swoje ogłoszenie i zaglądaj na PracaOpole.pl codziennie, bo wtedy Twoje szanse na pracę w Opolu rosną.

Internauci z Opola szukali:

praca opole, powiatowy urząd pracy w opolu, sklep z pracą opole, pośrednictwo pracy, agencja rekrutacyjna, cv, list motywacyjny, praca dla studentów opole, praca opole kierowca, jak znaleźć pracę, dam pracę w opolu, szukam zatrudnienia województwo opolskie, ogłoszenia pracy opole, call center opole

Na opolskim rynku pracy

W Opolu bardzo prężnie rozwija się handel. Nic dziwnego, wszak miasto jest od kilku lat centrum biznesu, handlu i finansów. To właśnie w takich sektorach warto na tym terenie szukać zatrudnienia. Tymczasem, jak wygląda tutejszy rynek pracy? Dane statystyczne odnotowały 15% bezrobocie w kwietniu 2013 roku. Wówczas liczba osób bez zatrudnienia wynosiła blisko 56 000. Jakkolwiek w zestawieniu z marcem b.r. sytuacja na rynku pracy w Opolu uległa widocznej poprawie. Mocne strony opolskiego rynku pracy to wysoki poziom i jakość życia mieszkańców. Charakteryzują się oni wysoką aktywnością społeczną i dużą samoorganizacją. Na rynku tym widać również trwałą sieć powiązań międzynarodowych. Szanse, jakie powstają przed mieszkańcami Opola i okolic to zjawisko transferu dochodów oraz wiedzy i technologii. Zauważalne staje się coraz bardziej zjawisko imigracji i remigracji. Duży nacisk kładziony jest na aktywną politykę prorodzinną oraz rozwój tzw. "srebrnej gospodarki". Słabe strony tego regionu to coraz większe wyludnianie się, wysoki poziom bezrobocia na znacznej części obszaru regionu. Widoczne jest również niedopasowanie strukturalne między podażą a popytem na rynku pracy. Wynika to głównie z zaburzonej struktury kształcenia. Słaby jest ponadto dostęp do infrastruktury technicznej i społecznej. Największym zagrożeniem dla regionu jest możliwy odpływ kapitału intelektualnego. Nasilić się mogą patologie życia społecznego wynikające z wykluczenia społecznego. Problemem może być także w najbliższych latach kryzys solidarności między pokoleniami.

Sytuacja gospodarcza Opola

Opole jest miastem niezwykłym. To już wiemy. Spójrzmy teraz na to, jak wygląda obecna sytuacja gospodarcza na tym terenie. Kiedy planujemy się tutaj osiedlić, taki wywiad środowiskowy jest najważniejszym elementem w trakcie naszych poszukiwań. Niedawno Instytut Konkurencyjnej Ekonomii Regionów sporządził ranking, który uplasował Opole na jednym z najniższych miejsc spośród branych pod uwagę miast. Skąd taki wynik? Eksperci wypowiadają się w sposób dość niepochlebny o gospodarce w regionie opolskim. Brak nowych inwestycji, które mogłyby poruszyć miejscowy rynek natomiast planowana w Opolu strefa ekonomiczna jest od paru lat pusta. Mniejszy potencjał rozwojowy wynika z tego, że Opole jest jedną z najmniejszych stolic spośród wszystkich regionów. Porównywanie Opola z Warszawą, Poznaniem, Krakowem czy Wrocławiem zawsze da podobne wyniki. Chodzi głównie o wielkość aglomeracji. Porównanie do miast o podobnej wielkości tj. Zielona Góra, Kielce pokazuje, że sytuacja ta wygląda całkiem nieźle i Opole nie prezentuje się już tak blado. W Opolu całkiem prężnie działają zakłady przemysłu maszynowego, spożywczego a także z branży IT. Znane tu są choćby marki tj. Nutricia, Animex, Zott, Remak S.A. Energomet Sp. z o.o. Dużym uznaniem na rynku cieszą się materiały budowlane produkowane w Opolu w cementowniach m.in. Odra, Monier-Brass Sp. z o.o. i Schiedel Sp. z o.o. 2011 rok jest dobrym rokiem dla Opola pod kątem inwestycji bezpośrednich. Planuje się również poważną rozbudowę Elektrowni Opole, w której maja powstać dodatkowe dwa bloki energetyczne.

Opolska Wenecja

Opole ma swoją prywatną Wenecję. Położoną oczywiście nad Odrą. W przeszłości podczas jednej z potężnych powodzi, które nawiedziły miasto w 1600 roku, odcinek rzeki zmienił swe koryto. Przesunięty nieco na zachód utworzył tzw. Prakoryto Odry. Dziś miejsce to nosi nazwę Młynówka, od młynów które stoją na jej brzegu. Niegdyś zaopatrywały one miasto w mąkę. Obecnie ogromne wrażenie robią zbudowane tu przed laty kamienice i spichlerze, których fundamenty zanurzone są w nurcie Odry. Mało tego. Widok ten do złudzenia nawiązuje do włoskiej Wenecji. Niedawno miejsce to zmodernizowano, by podkreślić jego wyjątkowość i zaopatrzono je w piękne oświetlenie. Kolorowe światła, wieczorne iluminacje w barwach tęczy podkreślają szlachetność i misterność architektoniczną mostów, budowli, dawnej synagogi czy spichlerza. Spacer w takiej scenerii jest w tym zakątku Opola nieodzowny. Inną atrakcją Opolan, szczególnie często odwiedzaną w ciepłe wiosenno-letnie weekendy jest Wyspa Bolko. To miejsce wyjątkowe. Pełno tu zieleni, wiele ścieżek rowerowych, zatoczka Klubu Kajakarskiego. Są również stawy malowniczo położone oraz Ogród Zoologiczny. Nic dziwnego, że Opolanie nazywają to miejsce zielonymi płucami miasta.

Amfiteatr Tysiąclecia w Opolu

To tu na początku czerwca mają wspólne święto fani Polskiej Piosenki. Amfiteatr opolski jest zwany inaczej Narodowym Centrum Polskiej Piosenki w Opolu piewrsze koncerty rozpoczął w 1963 roku. Niewątpliwie budowla ta jest jednym z najważniejszych symboli miasta. Nie tylko ze względu na odbywające się tu doroczne imprezy artystyczne. Nie każdy wie, ale miejsce, w którym obecnie stoi Amfiteatr było stanowiskiem najstarszej osady w Opolu. Słowiańskie plemię Opolan osiedliło się właśnie tu, jak wynika z szeroko zakrojonych badań wykopaliskowych. To tu odkryto m.in. pradawne drewniane konstrukcje siedzib ludzkich czy elementy konstrukcyjne dawnych ulic. Archeolodzy postulowali postawienie w tym miejscu muzeum upamiętniające owo niezwykłe znalezisko. Po dzisiejszej budowli widać, że postulaty nie zostały przyjęte. A dzisiejszy Amfiteatr poddawany jest sukcesywnej przebudowie. W 2009 roku rozpoczęły się pierwsze kroki w kierunku modernizacji tego obiektu. 2011 rok był czasem całkowitej przebudowy opolskiego amfiteatru. Dziś widownia składa się z 3653 siedzących stanowisk. Ważnym miejscem wiążącym się z Polską Piosenką w Opolu jest powstała w 2004 roku Aleja Gwiazd Polskiej Piosenki. Znajduje się ona pomiędzy kamienicami od wschodniej części Rynku a ratuszem. Począwszy od najważniejszych artystów polskiej sceny muzycznej: Czesława Niemena, Ewy Demarczyk, Maryli Rodowicz, Marka Grechuty aż po popularnych dziś muzyków tj. Edyta Górniak, Basia Trzetrzelewska, Zakopower itd.

Zabudowa Starego Miasta – spacer po Opolu

Miasto położone nad Odrą na terenie Niziny Śląskiej liczy sobie obecnie około 123 000 mieszkańców. Opole posiada kilkuset letnią tradycję, gdyż prawa miejskie otrzymało w 1217 roku. Co od razu zwraca uwagę, kiedy przekroczy się granice tego urokliwego miasta to jego porządek i malowniczość położenia. Opole jest dziś głównym ośrodkiem naukowym, kulturalnym i gospodarczym. Nie można zapomnieć, że niegdyś Opole było stolicą Górnego Śląska i oczywiście najstarszym miastem tego regionu Polski. Geograficznie Opole znajduje się w Pradolinie Wrocławskiej, z tym że wschodnie krańce miasta wchodzą w skład Równiny Opolskiej. Odbywając spacer po Opolu i jego okolicach przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na najważniejsze miejsca i atrakcje turystyczne tj. Rynek Starego Miasta, Plac Wolności, Most Groszowy, Aleję Gwiazd Festiwalu Polskiej Piosenki. Uwagę turystów przykuwa niewątpliwie Wieża Piastowska, Amfiteatr, Ogród zoologiczny i Opolska Wenecja. W Opolu znajduje się wiele pałaców np. Pałac Ignacego Daszyńskiego, muzeów - Muzeum Śląska Opolskiego, zabytkowych kamieniczek, które czynią to miasto wyjątkowym i eleganckim. Charakterystyczny kształt opolskiego rynku nadano w średniowieczu. Dlatego też początkowa jego zabudowa była drewniana. Po licznych pożarach wznosić zaczęto zabudowę murowaną. Po II wojnie światowej większość zabytkowych kamienic została zniszczona doszczętnie, w ich miejsce postawiono nowe, w stylu barokowym. Ponadto w obrębie miasta zachowały się, pochodzące z przełomu XII i XIII wieku, mury obronne. Najlepiej zachowane odcinki murów obronnych znajdują się obecnie w pobliżu klasztoru sióstr Notre Dame, w sąsiedztwie Uniwersytetu Opolskiego. Ceglane mury nadają wyjątkowego charakteru panoramie miasta.