kandydatów

Etat Audytor wewnętrzny

Firma: Komenda Wojewódzka Policji w Opolu miejsce pracy: Opole

Komenda Wojewódzka Policji w Opolu
Komendant Wojewódzki Policji w Opolu poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Audytor wewnętrzny
Miejsce pracy: Opole
Ogłoszenie o naborze Nr 88684

Warunki pracy

- budynek nieprzystosowany do osób z niepełnosprawnością fizyczną (brak wind i podjazdów), - obsługa klientów zewnętrznych,

- prowadzenie kontroli w innych urzędach.

Zakres zadań

  • Dokonywanie niezależnych ocen systemów kontroli wewnętrznej i gospodarki finansowej w oparciu o normy zawodowe, innowacyjne podejścia oraz międzynarodowe standardy kontroli wewnętrznej i audytu wewnętrznego.
  • Analizowanie obszarów ryzyka w dziedzinie gromadzenia środków publicznych i dysponowania nimi.
  • Realizacja czynności doradczych.
  • Opracowywanie rocznego planu audytu wewnętrznego oraz sprawozdania z przeprowadzonych audytów.
  • Współpraca z Audytorem Wewnętrznym KGP oraz instytucjami uprawnionymi do kontroli w jednostkach Policji (np. NIK, PIP).
  • Przeprowadzanie zadań audytowych oraz opracowywanie sprawozdań i rekomendacji z przeprowadzonych audytów wewnętrznych.
  • Monitorowanie realizacji rekomendacji z przeprowadzonych zadań audytowych.
  • Sporządzanie informacji o realizacji zadań z zakresu audytu wewnętrznego.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe Posiada następujące kwalifikacje zawodowe do przeprowadzania audytu wewnętrznego:
- złożony z wynikiem pozytywnym egzamin na audytora wewnętrznego przed Komisją Egzaminacyjną powoływaną przez Ministra Finansów w latach 2003-2006, lub
- certyfikaty: Certified Internal Auditor (CIA), Certified Government Auditing Professional (CGAP), Certified Information Systems Auditor (CISA), Association of Chartered Certified Accountants (ACCA), Certified Fraud Examiner (CFE), Certification in Control Self-Assessment (CCSA), Certified Financial Services Auditor (CFSA) lub Chartered Financial Analyst (CFA), lub
- ukończyła aplikację kontrolerską i złożyła egzamin kontrolerski z wynikiem pozytywnym przed komisją egzaminacyjną powołaną przez Prezesa Najwyższej Izby Kontroli, lub
- złożyła z wynikiem pozytywnym egzamin kwalifikacyjny na stanowisko inspektora kontroli skarbowej, lub
- uprawnienia biegłego rewidenta.

doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 3 lata doświadczenia zawodowego w obszarze kontroli lub audytu
  • Znajomość ustaw: o finansach publicznych, o rachunkowości, o policji oraz przepisów wykonawczych.
  • Umiejętność pracy pod presją czasu.
  • Umiejętność obsługi komputera, w tym edytora tekstów i arkuszy kalkulacyjnych.
  • Praktyczna znajomość zasad przeprowadzania audytu wewnętrznego w jednostkach sektora finansów publicznych.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Przeszkolenie w zakresie audytu wewnętrznego w jednostkach sektora finansów publicznych
  • Umiejętność negocjacji oraz pracy zespołowej.
  • Samodzielność w wykonywaniu obowiązków.
  • Zdolność analitycznego myślenia.
  • Komunikatywność i kreatywność.