kandydatów

Etat Referent

Firma: Izba Administracji Skarbowej w Opolu miejsce pracy: Opole

Izba Administracji Skarbowej w Opolu
Dyrektor poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Referent
Miejsce pracy: Opole
Ogłoszenie o naborze Nr 107197

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:

  • praca umysłowa o charakterze administracyjno-biurowym,

  • zagrożenie korupcją,

  • permanentna obsługa klientów zewnętrznych.

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:

  • praca przy komputerze powyżej 4 godzin dziennie,

  • stanowisko pracy wyposażone w komputer i inne urządzenia biurowe,

  • warunki  organizacyjno-techniczne  stanowiska  pracy  i  pomieszczeń  właściwe  dla  osób niepełnosprawnych: toaleta (na parterze budynku),

  • brak oznaczeń dla niewidomych, brak specjalistycznych urządzeń umożliwiających pracę osobom niewidomym i głuchoniemym,

  • oświetlenie naturalne i sztuczne,

  • brak szkodliwych, niebezpiecznych warunków

Zakres zadań

  • analizuje deklaracje i inne informacje podatkowe oraz prowadzi czynności sprawdzające w celu weryfikacji prawidłowości danych zawartych w złożonych deklaracjach, w tym prawa do korzystania z ulg, zwolnień podatkowych oraz zasadności zwrotu podatku
  • analizuje ryzyko zewnętrzne oraz typuje podmioty do kontroli w celu zwiększenia efektywności podejmowania kontroli podatkowych
  • analizuje informacje o wydatkach i wartości zgromadzonego mienia w celu opodatkowania osób osiągających nieopodatkowane dochody oraz analizuje oświadczenia majątkowe w celu weryfikacji informacji składanych przez osoby zaufania publicznego dot. posiadanego przez nich majątku

Wymagania niezbędne

wykształcenie: średnie
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • Znajomość przepisów ustaw w zakresie: podatku dochodowego od osób fizycznych i prawnych, podatku od czynności cywilnoprawnych, podatku od spadków i darowizn, podatku od towarów i usług, podatku akcyzowego, Ordynacji podatkowej, ustawy o rachunkowości, ustawy o służbie cywilnej
  • Umiejętność obsługi komputera, w tym: pakietu Microsoft Office lub Open Office
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Obsługa aplikacji specjalistycznych