Etat Księgowy (do spraw rozliczeń finansowych w wydziale ekonomicznym)

Firma: Powiatowy Urząd Pracy w Opolu miejsce pracy: Opole

Powiatowy Urząd Pracy w Opolu
Księgowy (do spraw rozliczeń finansowych w wydziale ekonomicznym)
Miejsce pracy: Opole
Numer: StPr/21/1921
OBOWIĄZKI:
Osoba na tym stanowisku:- uczestniczy w prowadzeniu rachunkowości jednostki, m.in. dekretuje i wprowadza dokumenty księgowe do systemu;- rozlicza konta wydatków, dochodów, rozrachunkowe, pozabilansowe oraz prowadzi zestawienia bieżące rozliczeń wydatków w korespondencji z planem budżetu;- prowadzi rejestry kontrahentów oraz dowodów sprzedaży i zakupu;- prowadzi obsługę kasowo-bankową, m.in. przygotowuje przelewy bankowe (w tym, odprowadza dochody budżetowe na konto MF), odpowiedzialność materialna za pogotowie kasowe w wysokości 3 tys. zł.;- ewidencjonuje dowody księgowe;- czuwa nad terminowością rozliczania zobowiązań i ich zgodnością z ustalonym obiegiem dokumentów finansowych oraz zawartymi przez urząd umowami (przygotowanie dokumentów do kontroli wstępnej głównego księgowego, prowadzenie ewidencji zobowiązań i należności oraz rejestrów umów);- prowadzi ewidencje i rozliczenia ZFŚS;- archiwizuje dowody księgowe oraz dokumentacje Wydziału EkonomicznegoDostępność:Nasz urząd jest pracodawcą równych szans. Aplikacje rozważane są z równą uwagą bez względu na płeć, wiek, niepełnosprawność, rasę, narodowość, przekonania polityczne, przynależność związkową, pochodzenie etniczne,wyznanie, orientację seksualną czy też jakąkolwiek inną cechę prawnie chronioną.Do składania ofert zachęcamy również osoby ze szczególnymi potrzebami.Jako osoba z niepełnosprawnością nie możesz skorzystać z pierwszeństwa w zatrudnieniu nie składaj dokumentu potwierdzającego niepełnosprawność.W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w urzędzie,w rozumieniu przepisów ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych,wyniósł co najmniej 6%.
WARUNKI PRACY:
Wymagania konieczne:

Wykształcenie: średnie zawodowe, brak

Wymagania inne:

Wymagania niezbędne:- wykształcenie: średnie;- doświadczenie zawodowe co najmniej 2 lata w obszarze finansowo-księgowo; w przypadku posiadania wykształcenia profilowego ekonomicznego doświadczenie zawodowe nie jest wymagane;- znajomość przepisów z zakresu ustawy o finansach publicznych;- znajomość przepisów z zakresu ustawy o rachunkowości;- znajomość ustawy o statystyce publicznej;- znajomość ustawy o służbie cywilnej;- umiejętność biegłej obsługi komputera w środowisku Windows oraz pakietu MS Office;- umiejętność swobodnej obsługi oraz znajomość zasad funkcjonowania bankowości elektronicznej;- posiadanie obywatelstwa polskiego;- korzystanie z pełni praw publicznych;- nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarboweOczekiwania dodatkowe:- wykształcenie: średnie ekonomiczne;- dokładność;- odpowiedzialność;- umiejętność analitycznego myślenia;- znajomość systemu bankowości elektronicznej NBE, BGK zlecenia;- znajomość systemu obsługi budżetu państwa TREZOR

Miejsce pracy:

Opole

Rodzaj umowy:

Umowa o pracę na czas określony

Wynagrodzenie brutto:

od 2 850 PLN

KONTAKT:

Źródło oferty pracy: Powiatowy Urząd Pracy w Opolu