kandydatów

Etat Informatyk

Firma: Powiatowy Urząd Pracy w Kluczborku miejsce pracy: Kluczbork

Powiatowy Urząd Pracy w Kluczborku
Informatyk
Miejsce pracy: Kluczbork
Numer: StPr/21/0620
OBOWIĄZKI:
Informacja o warunkach pracy na proponowanym stanowisku: praca ma charakter biurowy, miejsce pracy znajduje się w budynku OPS, Kluczbork ul. Zamkowa 6, wykonywanie zadań wymaga pracy przy komputerze, praca w wymiarze 1/2 pełnego czasu pracy, przewidywany termin zatrudnienia to sierpień 2021 r. Zakres wykonywanych zadań na stanowisku: nadzór nad zapewnieniem prawidłowego funkcjonowania systemów informatycznych w Ośrodku Pomocy Społecznej, w tym: a) zapewnienie prawidłowego funkcjonowania systemu informatycznego Ośrodka w zakresie sieci informatycznej LAN i WLAN, oprogramowania i sprzętu, b) sprawowanie nadzoru nad sprawnością techniczną i eksploatacyjną urządzeń infrastruktury teleinformatycznej, c) koordynacja oraz odpowiedzialność za rozwiązywanie bieżących problemów informatycznych; pełnienie funkcji administratora systemów informatycznych; nadzór oraz zapewnienie bezpieczeństwa systemów informatycznych oraz danych, w tym: a) zabezpieczenie danych zgodnie z Polityką Bezpieczeństwa systemów informatycznych wykorzystywanych w Ośrodku, b) odpowiedzialność za bezpieczeństwo systemów informatycznych, c) nadzór i uczestnictwo w pracach związanych z modernizacją infrastruktury teleinformatycznej Ośrodka, w tym: d) rozwój systemu informatycznego (sieci informatycznej, oprogramowania i sprzętu), e) monitorowanie rynku IT pod kątem możliwości zastosowanie nowych rozwiązań z tej dziedziny w Ośrodku; f) udział w planowaniu i opracowywanie kierunku rozwoju systemu informatycznego, g) nadzór nad projektami informatycznymi dotyczącymi infrastruktury teleinformatycznej, h) inicjowanie i nadzorowanie wprowadzania nowych technologii związanych z rozwojem infrastruktury informatycznej, i) planowanie i analizę zaspokajania potrzeb na infrastrukturę informatyczną użytkownika końcowego, j) nadzorowanie wprowadzania rozwiązań związanych z relacyjnymi systemami baz danych (MS SQL, Firebird), k) pomoc w przygotowaniu dokumentacji zakupów i przetargów oraz uczestnictwo w postępowaniach zakupowych i przetargowych związanych z zagadnieniami informatycznymi; wdrażanie i nadzór nad elektronicznym obiegiem dokumentów; współpraca w zakresie aktualizacji strony internetowej oraz Biuletynu Informacji Publicznej Ośrodka; dokonywanie napraw bieżących oraz usuwanie usterek sprzętu komputerowego; obsługa i utrzymanie ciągłości pracy poczty elektronicznej pracowników Ośrodka; sprawowanie nadzoru nad bezpieczeństwem systemów informatycznych i ich użytkowaniem; sprawowanie nadzoru nad legalnością stosowanego oprogramowania i właściwością zabezpieczenia danych gromadzonych w urzędzie przed utratą i dostępem osób nieuprawnionych (archiwizacja danych, kontrola antywirusowa itp.)
WARUNKI PRACY:
Wymagania konieczne:

Wykształcenie: średnie ogólnokształcące, informatyczne
Wykształcenie: wyższe (w tym licencjat), informatyczne

Wymagania inne:

Wymagania niezbędne: wykształcenie wyższe informatyczne lub średnie informatyczne i 3 letni staż pracy; obywatelstwo polskie, lub obywatelstwo państwa członkowskiego Unii Europejskiej lub państwa, którego obywatele na podstawie umów międzynarodowych lub przepisów prawa wspólnotowego mają prawo podjęcia zatrudnienia na terytorium RP i ukończenie 18 roku życia; pełna zdolność do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych; brak skazania prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe; nieposzlakowana opinia; stan zdrowia pozwalający na zatrudnienie na wskazanym stanowisku pracy. 2. Wymagania dodatkowe: doświadczenie zawodowe na stanowisku informatyk; zdolność analitycznego myślenia i umiejętność pracy w zespole; komunikatywność, samodzielność; odpowiedzialność za powierzone zadania, rzetelność i dokładność, znajomość języka angielskiego w stopniu zapewniającym umiejętność czytania dokumentacji informatycznej i technicznej; znajomość ustawy o dostępie do informacji publicznej, ustawy o ochronie danych osobowych; posiadanie wiedzy zapewniającej obsługę informatyczną i utrzymanie ciągłości pracy stanowisk pracy wyposażonych w komputery; znajomość zagadnień związanych z zarządzaniem i nadzorem nad siecią LAN i WLAN; doświadczenie i umiejętność administrowania serwerami oraz sieciami opartymi na serwerach; znajomość w zakresie administrowania i zarządzania systemami baz danych w szczególności SQL, FireBird, Płatnik, Sygnity; umiejętność tworzenia i obsługi stron internetowych.

Miejsce pracy:

Kluczbork

Rodzaj umowy:

Umowa o pracę na okres próbny

Wynagrodzenie brutto:

od 1 600 PLN

KONTAKT:

Źródło oferty pracy: Powiatowy Urząd Pracy w Kluczborku