kandydatów

Etat Starszy informatyk

Firma: Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Opolu miejsce pracy: Opole

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Opolu
Opolski Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Starszy informatyk
Miejsce pracy: Opole
Ogłoszenie o naborze Nr 83328

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań

1.      Praca w siedzibie Urzędu.

2.      Wysiłek fizyczny

3.      Nietypowe godziny pracy w tym dyżury

4.      Zagrożenie korupcją.

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy
Narzędzia pracy: zestaw komputerowy i inne urządzenia biurowe

Bariery architektoniczne: konieczność poruszania się po schodach, brak wind, brak drzwi o odpowiedniej szerokości, brak odpowiednio dostosowanych toalet.

Zakres zadań

  • Zapewnia ciągłość działania sieci i systemów teleinformatycznych wojewódzkiego inspektoratu oraz wykonuje obowiązki administratora systemu informatycznego w celu zapewnienia właściwego funkcjonowania sieci komputerowej.
  • Pełni nadzór i administruje serwerami, sprzętem komputerowym oraz urządzeniami sieciowymi – instaluje i konfiguruje urządzenia, administruje systemami operacyjnymi, zadaniowymi i aplikacjami oraz aktualizuje systemy, aplikacje i bazy danych, konfiguruje łączność z Internetem, pocztę elektroniczną i VPN w celu zapewnienia właściwej łączności i pracy systemów teleinformatycznych.
  • Sprawuje obsługę informatyczną stron internetowych wojewódzkiego inspektoratu i Biuletynu Informacji Publicznej w celu poprawnego prezentowania informacji o Inspektoracie.
  • Organizuje szkolenia z zakresu korzystania z narzędzi informatycznych, zasad bezpieczeństwa w systemach informatycznych i technik komputerowych w celu umożliwienia bezpiecznego korzystania ze sprzętu.
  • Zarządza i na bieżąco monitoruje oprogramowaniem na stacjach roboczych, w tym w szczególności nadzoruje nad licencjonowaniem w celu zapewnienia prawidłowej pracy w systemach.
  • Uczestniczy w opracowywaniu opisu przedmiotu zamówienia i w postępowaniach o udzielenie zamówienia publicznego w zakresie spraw informatycznych oraz nadzoruje realizację umów wykonywanych przez firmy zewnętrzne w zakresie informatyzacji, w tym dokonuje odbioru dostaw i usług w celu właściwej realizacji zadań wynikających z procedur zamówień publicznych.
  • Zapewnia bezpieczeństwo systemu teleinformatycznego w tym stacji roboczych i serwerów w celu bezpiecznej pracy.
  • Tworzy kopie bezpieczeństwa i archiwizuje zbiory danych w celu zapewnienia sprawnej pracy.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 1 rok doświadczenia zawodowego w obszarze informatyki, telekomunikacji, elektroniki, cybernetyki lub administrowania siecią lokalną i serwisami internetowymi
  • Wiedza specjalistyczna z zakresu systemów operacyjnych z rodziny Windows
  • Bardzo dobra znajomość techniczna, umiejętność konfiguracji oraz zarządzania urządzeniami sieciowymi takimi jak przełączniki, routery, urządzenia firewall, VPN
  • Bardzo dobra znajomość sieci LAN/WAN, umiejętność prowadzenia audytu urządzeń sieciowych, administrowania oraz rozbudowy istniejącej sieci teleinformatycznej
  • Bardzo dobra znajomość w zarządzaniu oraz eksploatacji aplikacji na serwerach Microsoft Windows Server 2008-2019
  • Umiejętność administrowania usługami ActiveDiretory, DHCP, DNS, SMB
  • Bardzo dobra znajomość zasady działania oraz umiejętność konfiguracji macierzy dyskowych RAID
  • Dobra znajomość narzędzi backupowych
  • Bardzo dobra znajomość standardów sprzętu i technologii IT
  • Wiedza specjalistyczna z zakresu zasad działania sieci komputerowej, w tym protokołów TCP/IP
  • Wiedza specjalistyczna z zakresu budowy sprzętu komputerowego
  • Poświadczenie bezpieczeństwa uprawniające do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli POUFNE lub oświadczenie o wyrażeniu zgody na przeprowadzenie postępowania sprawdzającego w celu uzyskania poświadczenia bezpieczeństwa o klauzuli POUFNE
  • Prawo jazdy kat B
  • Komunikatywność
  • Znajomość języka angielskiego w stopniu podstawowym – czytanie i rozumienie dokumentacji technicznej oraz umożliwiające korespondencję mailową z wsparciem technicznym
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Znajomość systemu operacyjnego Linux lub dowolnego z rodziny Unix
  • Znajomość języka programowania stron internetowych
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie B2