kandydatów

Etat Starszy inspektor wojewódzki

Firma: Opolski Urząd Wojewódzki w Opolu miejsce pracy: Opole

Opolski Urząd Wojewódzki w Opolu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:

Starszy inspektor wojewódzki
Miejsce pracy: Opole
Ogłoszenie o naborze Nr 91312

Warunki pracy

    • Praca w siedzibie Urzędu na III p.

    • Narzędzia pracy: standardowy zestaw komputerowy

    • Częste reprezentowanie urzędu na zewnątrz

Zakres zadań

  • Ustala i opracowuje plan priorytetowych zadań inwestycyjnych finansowanych z budżetu Wojewody, weryfikuje przedłożone programy inwestycyjne oraz nadzoruje ich realizację, a także opracowuje projekty budżetu Wojewody na trzy kolejne lata oraz sporządza plan finansowego budżetu Wojewody na dany rok budżetowy.
  • Podejmuje inicjatywy własne Wydziału Finansów i Budżetu (dysponenta głównego) oraz koordynuje i weryfikuje projekty wniosków wydziałów merytorycznych i jednostek zespolonych o przyznanie środków z rezerw budżetu państwa,
  • Wprowadza i zatwierdza w Informatycznym Systemie Obsługi Budżetu Państwa (TREZOR): • projekt planu finansowego budżetu Wojewody Opolskiego, • plan finansowy budżetu Wojewody Opolskiego, • rozdysponowanie środków dla beneficjentów niższego stopnia, • wnioski o przyznanie środków z rezerw celowych i rezerwy ogólnej budżetu państwa, na zadania objęte budżetem Wojewody, • wnioski o blokadę planu wydatków, • decyzje Wojewody Opolskiego zmieniające lub blokujące plan wydatków.
  • Nadzoruje realizację budżetu Wojewody i sporządza decyzje w zakresie przesunięcia środki pomiędzy zadaniami lub decyzje blokujące nadwyżkę środków, zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawowymi, w celu prawidłowego i racjonalnego wykorzystania środków finansowych. Ponadto nadzoruje i zatwierdza wszelkie zmiany w planie wydatków budżetu Wojewody dokonywane na podstawie decyzji oraz sporządza lub zatwierdza powiadomienia w tym zakresie przekazywane jednostkom samorządu terytorialnego oraz jednostkom podległym Wojewodzie
  • Aktualizuje plany inwestycyjne oraz ocenia efektywność wykorzystania środków budżetowych przeznaczonych na finansowanie zadań inwestycyjnych w państwowych jednostkach budżetowych oraz z dotacji udzielonych z budżetu państwa
  • Dokonuje okresowych ocen z realizacji dochodów i wydatków w ramach budżetu Wojewody oraz weryfikuje sprawozdania jednostkowe w części sprawnościowej i sporządza zbiorcze okresowe sprawozdania z wykonania wydatków budżetu Wojewody w układzie zadaniowym,
  • Przygotowuje umowy na przekazywanie dotacji celowej samorządu terytorialnego oraz nadzoruje i zatwierdza rozliczenie środków przekazanych w formie dotacji celowej w zakresie zwalczania narkomanii, działalności gospodarczej, ochrony środowiska, rolnictwa i łowiectwa.
  • Współdziała z merytorycznymi Wydziałami Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego, zespolonymi służbami i inspekcjami

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 4 lata i 6 miesięcy doświadczenia zawodowego w obszarze finansów publicznych

  • Znajomość prawa administracyjnego, przepisów ustawowych i wykonawczych w zakresie finansów publicznych , zasad rachunkowości budżetowej, ustaw o jednostkach samorządu terytorialnego,
  • Znajomość ustawy o wojewodzie i administracji rządowej w województwie oraz ustawy o służbie cywilnej
  • Umiejętność komunikacji pisemnej
  • Umiejętność argumentacji
  • Umiejętność obsługi komputera, środowiska MS Office
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • umiejętność pracy w zespole
  • umiejętność pracy w sytuacjach stresowych,
  • dobra znajomość zagadnień dot. budżetowania zadaniowego w administracji publicznej
  • dobra znajomość przepisów (ustaw) szczegółowych, regulujących finansowanie zadań z budżetu Wojewody, w ramach nadzorowanych działów gospodarki narodowej