Etat Starszy specjalista / Specjalista w Dziale Realizacji Kontroli w TWK VIII

Firma: Centrala NFZ miejsce pracy: Opole

Starszy Specjalista / Specjalista
w Dziale Realizacji Kontroli
w Terenowym Wydziale Kontroli VIII w Opolu

w Departamencie Kontroli

Numer ogłoszenia: DK/22/31

Miejsce pracy: Opole

1 etat / umowa o pracę

Termin składania ofert: 28.02.2022 r.

Szczegóły oferty

GŁÓWNE ZADANIA:
  • przeprowadzanie czynności sprawdzających i kontroli realizowanych przez Terenowy Wydział Kontroli VIII w Opolu, ze szczególnym uwzględnieniem zadań dotyczących oceny sposobu realizacji recept oraz dokumentacji medycznej;
  • przygotowywanie i analiza danych do planowych i doraźnych kontroli aptek, ordynacji oraz realizacji umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej;
  • sporządzanie wystąpień z przeprowadzonych kontroli oraz opracowywanie wniosków, zaleceń pokontrolnych i wykonywanie innych czynności związanych z prowadzeniem postępowań kontrolnych;
  • obsługa aplikacji informatycznych w zakresie wykonywanych zadań;
  • bieżąca współpraca z innymi komórkami organizacyjnymi Wydziału w zakresie prowadzonych postępowań kontrolnych.
WYMAGANIA:

Wymagania konieczne:

  • wykształcenie: średnie farmaceutyczne lub wyższe farmaceuta;
  • na stanowisko specjalisty:
    • minimum 5 lat pracy zawodowej w przypadku posiadania wykształcenia średniego,
    • minimum 3 lata pracy zawodowej w przypadku posiadania wykształcenia wyższego;
  • na stanowisko starszego specjalisty:
    • minimum 6 lat pracy zawodowej w przypadku posiadania wykształcenia średniego,
    • minimum 4 lata pracy zawodowej w przypadku posiadania wykształcenia wyższego;

Wymagania dodatkowe:

  • posiadanie obywatelstwa polskiego;
  • posiadanie zdolności do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych;
  • niekaralność za popełnione z winy umyślnej przestępstwo lub przestępstwo skarbowe;
  • znajomość ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (Dz. U. z 2021 r. poz. 1285, z późn. zm.);
  • znajomość ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych (Dz. U. z 2021 r. poz. 523 z późn. zm.);
  • doświadczenie w pracy w aptece lub innych placówkach ochrony zdrowia;
  • znajomość zagadnień z zakresu ubezpieczeń zdrowotnych;
  • umiejętność czytania i stosowania przepisów prawnych;
  • umiejętność redagowania pism urzędowych;
  • umiejętność myślenia analitycznego i syntetycznego oraz formułowania wniosków;
  • dobra znajomość obsługi komputera w zakresie pakietu Microsoft Office (w szczególności programu Excel, WORD);
  • umiejętność pracy w zespole;
  • predyspozycje psychofizyczne do pracy kontrolnej;
  • komunikatywność;
  • dobra organizacja pracy własnej;
  • umiejętność pracy pod presją czasu;
  • skrupulatność, rzetelność i dyspozycyjność;
  • wysoka kultura osobista;
  • prawo jazdy kat. B;
  • mile widziana znajomość EZD (Elektroniczne Zarządzanie Dokumentacją).

Wymagane dokumenty:

  • CV;
  • podpisany kwestionariusz osobowy;
  • kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie;
  • kopie dokumentów potwierdzających lata pracy zawodowej z tytułu umowy o pracę, umowy zlecenia (zaświadczenie) lub prowadzenia działalności gospodarczej;
  • kopie innych dokumentów zgodnie z wymaganiami stanowiskowymi;
  • podpisane oświadczenia i zgody (zwracamy szczególną uwagę na poprawne wypełnienie dokumentów).

Jeżeli chcesz dowiedzieć się jak prawidłowo złożyć dokumenty lub szukasz dodatkowych informacji dotyczących procesu rekrutacji i technik naboru, skorzystaj z naszego poradnika. Znajdziesz tam również klauzulę informacyjną oraz wzory wymaganych zgód, które ułatwią Ci aplikowanie.

ZAPRASZAMY

W przypadku dodatkowych pytań, jesteśmy dostępni pod adresem e-mail: rekrutacja@nfz.gov.pl