kandydatów

Etat Referent

Firma: Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Opolu miejsce pracy: Opole

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Opolu
Opolski Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:

Referent
Miejsce pracy: Opole
Ogłoszenie o naborze Nr 95800

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań

1.      Praca w siedzibie Urzędu.

2.      Wysiłek fizyczny

3.      Nietypowe godziny pracy (w tym dyżury)

4.      Częste zmiany w przepisach wymagają od pracownika umiejętności ich analizowania i interpretacji oraz częstej aktualizacji posiadanej wiedzy.

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy

Narzędzia pracy: zestaw komputerowy i inne urządzenia biurowe

Bariery architektoniczne: konieczność poruszania się po schodach, brak wind, brak drzwi o odpowiedniej szerokości, brak odpowiednio dostosowanych toalet.

Zakres zadań

  • Pomaga użytkownikom w rozwiązywaniu problemów ze sprzętem teleinformatycznym w zakresie tzw. I linii wsparcia, podstawowych napraw, instalacji, konserwacji i modernizacji sprzętu, realizuje zadania związane z wymianą materiałów eksploatacyjnych w drukarkach i urządzeniach wielofunkcyjnych w celu niezakłóconego i prawidłowego funkcjonowania sprzętu teleinformatycznego oraz podstawowego wsparcia użytkowników.
  • Nadzoruje poprawność działania systemów łączności stacjonarnej i bezprzewodowej, w tym wewnętrznej centrali telefonicznej, a także podejmuje czynności zmierzające do usunięcia ewentualnych awarii oraz nadzoruje prawidłowość korzystania ze środków łączności w celu zapewnienia stałej sprawności systemów łączności.
  • Wykonuje bieżące prace związane z obsługą i aktualizacją treści na BIP oraz strony podmiotowej Inspektoratu, śledzi zmiany aktów prawnych dot. prowadzenia BIP, współpracuje przy publikacji ogłoszeń w celu właściwej realizacji obowiązków prawnych.
  • Konfiguruje i instaluje sprzęt wideokonferencyjny i multimedialny oraz zestawia połączenia wideokonferencyjne w celu sprawnej organizacji wideokonferencji i szkoleń oraz spotkań on-line.
  • Współpracuje przy sporządzaniu specyfikacji na zakup sprzętu teleinformatycznego, łączności i materiałów eksploatacyjnych, m.in. definiuje wstępne wymagania, szacuje wartość i uczestniczy w pracach komisji przetargowej w zakresie niezbędnych dostaw, usług, konserwacji i napraw w celu prowadzenia właściwej gospodarki zakupowej.
  • Prowadzi instruktaże wewnętrzne oraz udziela doraźnej pomocy pracownikom Inspektoratu w zakresie eksploatacji sprzętu komputerowego i urządzeń kopiujących w celu wsparcia użytkowników.
  • Prowadzi bieżącą kontrolę wykonywania umów telekomunikacyjnych i łączności w zakresie m. in. terminów obowiązywania i wartości zawartych umów w celu właściwej realizacji umów i rozliczeń.
  • Bierze udział w pracach inwentaryzacyjnych i likwidacyjnych oraz w pracach zespołów roboczych w celu zapewnienia stałej jakości i aktualności systemów teleinformatycznych.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: średnie
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego

  • Znajomość systemów operacyjnych m.in. z rodziny Windows
  • Znajomość obsługi aplikacji biurowych tj. edytorów tekstu, arkuszy kalkulacyjnych
  • Znajomość aktualnych przepisów związanych z udostępnianiem informacji publicznych i prowadzeniem stron Biuletynu Informacji Publicznej
  • Podstawowa znajomość sieci komputerowych i terminologii teleinformatycznej
  • Znajomość ustawy Prawo zamówień publicznych
  • Znajomość ustawy o służbie cywilnej
  • Prawo jazdy kat. B
  • znajomość języka angielskiego na poziomie podstawowym – czytanie i rozumienie dokumentacji technicznej oraz umożliwiające korespondencję mailową ze wsparciem technicznym
  • Komunikatywność
  • Dyspozycyjność
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Znajomość języka angielskiego na poziomie B2 średnio zaawansowanym
  • Umiejętność podłączania i konfigurowania central telekomunikacyjnych