kandydatów

Etat Starszy inspektor wojewódzki

Firma: Opolski Urząd Wojewódzki w Opolu miejsce pracy: Opole

Opolski Urząd Wojewódzki w Opolu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Starszy inspektor wojewódzki
Miejsce pracy: Opole
Ogłoszenie o naborze Nr 101002

Warunki pracy

  • praca w siedzibie Urzędu

  • narzędzia pracy: standardowy zestaw komputerowy

  • warunki architektoniczne budynku Urzędu: winda, toalety i podnośnik dostosowane dla osób niepełnosprawnych

  • obsługa klientów zewnętrznych spoza administracji

Zakres zadań

  • Rejestruje i publikuje zarządzenia Wojewody.
  • Opracowuje projekty statutu i regulaminu organizacyjnego OUW oraz projekty zmian tych aktów.
  • Prowadzi sprawy w zakresie zadań Wojewody dotyczących wyborów prezydenckich, parlamentarnych i samorządowych oraz referendów.
  • Prowadzi sprawy z zakresu tworzenia, łączenia i znoszenia jednostek podziału terytorialnego oraz zmiany ich granic a także nadania statusu miasta.
  • Opracowuje opinie i gromadzi pełną dokumentację w zakresie spraw związanych z rejestracją związków międzygminnych i związków powiatów oraz zmianą statutów tych związków.
  • Administruje aplikacją systemu EZD.
  • Administruje uprawnieniami dostępu do BIP i strony internetowej urzędu gov.pl.
  • Przyjmuje, weryfikuje i rejestruje oświadczenia i informacje o złożeniu oświadczenia lustracyjnego.
  • Przygotowuje odpowiedzi na wnioski złożone w trybie ustawy o dostępie do informacji publicznej.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 2 lata doświadczenia zawodowego w administracji publicznej
  • Znajomość przepisów w zakresie: ustawy o wojewodzie i administracji rządowej w województwie, ustawy o służbie cywilnej, rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów w sprawie „Zasad techniki prawodawczej", ustawy o samorządzie gminnym i powiatowym, Kodeksu postępowania administracyjnego, ustawy o dostępie do informacji publicznej, Instrukcji kancelaryjnej, ustawy o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944-1990 oraz treści tych dokumenów, rozporządzenia w sprawie rejestru związków powiatów, związków międzygminnych i powiatowo-gminnych oraz ogłoszenia statutów związków i ich zmian, Kodeksu wyborczego.
  • Znajomość pakietu MS Office
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Przeszkolenie z HML, BIP
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym
  • Umiejętność tworzenia aktów prawnych zgodnych z zasadami techniki prawodawczej