kandydatów

Etat Starszy inspektor

Firma: Opolski Urząd Wojewódzki w Opolu miejsce pracy: Opole

Opolski Urząd Wojewódzki w Opolu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Starszy inspektor
Miejsce pracy: Opole
Ogłoszenie o naborze Nr 102998

Warunki pracy

  • Praca w siedzibie Urzędu;

  • Warunki architektoniczne budynku Urzędu: praca na parterze budynku, drzwi odpowiedniej szerokości, toalety;

  • Częste przemieszczanie się po schodach;

  • Narzędzia pracy: standardowy zestaw komputerowy;

  • Nietypowe godziny pracy w tym dyżury;

  • Krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowe;

  • Permanentna obsługa klientów zewnętrznych

  • Dyspozycyjność, nietypowe godziny pracy ( w tym nocne)

Zakres zadań

  • Monitoruje potencjalne zagrożenia mogące wystąpić i oddziaływać na województwo, w tym odbiera ostrzeżeń hydrologicznych i meteorologicznych, redaguje komunikaty
  • Przekazuje bieżące informacje, komunikaty właściwym organom administracji publicznej i innym instytucjom
  • Monitoruje rozwój sytuacji kryzysowej, w tym zbiera informacje na temat przyczyn, przebiegu, skutków zdarzeń oraz przewidywalnego rozwoju sytuacji, uczestniczy w koordynacji działania służb, instytucji biorących udział w likwidacji skutków zdarzenia
  • Obsługuje niejawną pocztę elektroniczną, koduje, rozkodowuje informacje
  • Obsługuje sprzęt biurowy, komputerowy, łączności radiowej, systemu telefaksowego wykorzystywanego w WCZK, oraz aplikacjo i narzędzi informatycznych
  • Przygotowuje i przekazuje do instytucji centralnych dobowych meldunków sytuacyjnych z terenu województwa

Wymagania niezbędne

wykształcenie: średnie
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 3 miesiące doświadczenia zawodowego prac biurowych oraz obsługi klienta
  • Posiadanie poświadczenia bezpieczeństwa uprawniającego do dostępu do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą od zastrzeżone do poufne lub wyrażenie zgody na poddanie się procedurze sprawdzającej
  • Znajomość ustaw o: zarządzaniu kryzysowym, wojewodzie i administracji rządowej w województwie, służbie cywilnej
  • Znajomość kodeksu postępowania administracyjnego
  • Umiejętność obsługi programów Pakietu MS Office oraz innych aplikacji do obsługi baz danych, stron internetowych.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • dyspozycyjność
  • umiejętności analityczne
  • umiejętności pracy w zespole