kandydatów

Etat Specjalista

Firma: Komenda Wojewódzka Policji w Opolu miejsce pracy: Opole

Komenda Wojewódzka Policji w Opolu
Komendant Wojewódzki Policji w Opolu poszukuje kandydatówkandydatek na stanowisko:
Specjalista
Miejsce pracy: Opole
Ogłoszenie o naborze Nr 120214

Warunki pracy

- budynek nieprzystosowany do osób z niepełnosprawnością fizyczną (brak wind
i podjazdów);

- zagrożenie korupcją.

Zakres zadań

  • Prowadzi akta osobowe funkcjonariuszy KWP w Opolu, SPPP i SPKP w Opolu zgodnie z obowiązującymi przepisami.
  • Przygotowuje akta osobowe do archiwum bądź przekazania do innej jednostki organizacyjnej oraz sprawdza i weryfikuje prawidłowość złożonych/przesłanych akt osobowych funkcjonariuszy z innych jednostek, jednocześnie sprawdza poprawność ustalania wysługi lat i danych w SWOP.
  • Wprowadza i uzupełnia dane w systemie SWOP - Kadra funkcjonariuszy w oparciu o dokumenty znajdujące się w aktach osobowych.
  • Prowadzi sprawy kadrowe dot. funkcjonariuszy KWP w Opolu, SPPP i SPKP w Opolu.
  • Prowadzi postępowania administracyjne w pierwszej instancji, związane z nawiązaniem, zmianą lub rozwiązaniem stosunku służbowego funkcjonariuszy KWP w Opolu, SPPP i SPKP w Opolu zgodnie z obowiązującymi przepisami.
  • Ustala uprawnienia funkcjonariuszy do nagród jubileuszowych, dodatków do uposażeń i innych świadczeń oraz przygotowuje dokumentację stanowiącą podstawę do ich wypłaty.
  • Opiniuje wnioski nagrodowe oraz sporządza w tym zakresie rozkazy personalne.
  • Sporządza notatki z przebiegu służby funkcjonariuszy KWP w Opolu, SPPP oraz SPKP w Opolu

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 6 miesięcy doświadczenia zawodowego w administracji publicznej
  • Umiejętność obsługi komputera w zakresie aplikacji biurowych.
  • Znajomość ustawy o Policji i aktów wykonawczych oraz aktów, do których odsyła ww. ustawa, kodeksu postępowania administracyjnego, kodeksu pracy i aktów wykonawczych.
  • Umiejętność stosowania i interpretacji przepisów prawa.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Umiejętność pracy w zespole, otwartość.
  • Umiejętność przekazywania informacji.